Бизнес образование и Стажировка

biznes-obrazovanie-y-stazhirovky

Професійні стажування “Global Talent” від AIESEC

Global Talent – міжнародна програма професійних стажувань від найбільшої міжнародної молодіжної організації AIESEC, що дає змогу студентам старших курсів та нещодавнім випускникам здобути практичний професійний досвід у міжкультурному середовищі. Такий досвід буде значною перевагою до резюме, допоможе зрозуміти суть професії, отримати багато інноваційних навичок та вмінь, а також це чудова можливість відчути культури іншої країни зсередини та розвинути у собі лідерський потенціал.

Серед напрямів стажувань: викладання, маркетинг, менеджмент, IT.
Тривалість стажування від 3 місяців до 1,5 роки.

Вимоги до учасників:

 • вік 20 – 29 років;
 • рівень англійської від Upper-Intermediate;
 • диплом бакалавра.

Посилання: http://unistudy.org.ua/global-talent/

Тренінгова програма в галузі права та економіки

Представники громадських установ та академічних інституцій запрошуються до участі в програмі “Advanced Programme in Law and Economics”.

Старт програми: 26 вересня 2016 року.

Місце: Рига, Латвія.

Дедлайн: 4 липня.

Ризька вища школа права, у співпраці з Латвійською Міністерством закордонних справ та іншими партнерами, забезпечує вдосконалену програму, спрямовану на державних службовців в країнах Європейської політики сусідства (ЄПС), Центральної Азії та Західних Балкан, яка буде відкрита також для представників громадянського суспільства та наукових кіл. Перша реалізація програми була успішно завершена в грудні 2014 року, а другий тур був реалізований навесні 2015 року, а потім третій восени 2015 року.

Ця програма фінансується урядом Латвії спільно з урядами Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Швеції, Швейцарії та Сполучених Штатів Америки. Пропонується з особливим акцентом на європейської політики сусідства (ЄПС) країн, Центральної Азії та Західних Балкан. Конкретні країни-одержувачі охоплюються встановлюються для кожного періоду дії програми за угодою між Міністерством закордонних справ та іншими донорами.

Посилання: http://unistudy.org.ua/programme-in-law-and-economics/

 Програма для підприємств з експортно-імпортним потенціалом і менеджерів 
Fit for partnership with Germany

В рамках двостороннього співробітництва між урядом України та урядом Федеративної Республіки Німеччина Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та німецьке Товариство з міжнародного співробітництва GIZ GmbH за дорученням Федерального міністерства економіки і енергетики реалізують Програму для підприємств з експортно-імпортним потенціалом і менеджерів Fit for partnership with Germany (Готові до співпраці з Німеччиною).

Дана програма є елементом зовнішньоекономічної політики Німеччини і шляхом стажувань в Німеччині сприяє:

 • виходу українських підприємств на міжнародні ринки,
 • підвищенню конкурентоспроможності українських підприємств
 • підвищенню кваліфікації українських менеджерів у сфері зовнішньоекономічної діяльності

через отримання ними нових компетенцій у сферах ведення бізнесу з німецькими та іншими іноземними партнерами, ведення переговорів з представниками інших країн та ін.

 Учасник Програми отримує можливість:

 • стати фахівцем в міжнародному бізнесі, особливо з Німеччиною
 • набути інформацію, знання, навички та міжкультурні управлінські компетенції, що
 • допомагають налагодити співпрацю з німецькими компаніями
 • підвищити свою конкурентну здатність
 • набути практичного досвіду ведення переговорів з потенційними німецькими
 • партнерами
 • ознайомитися з Німеччиною як економічним партнером
 • встановити контакти з німецькими компаніями і знайти надійних партнерів
 • набути інформацію про можливості збуту своєї продукції в Німеччині

У 2016 році українським менеджерам / підприємцям і підприємствам пропонуються стажування за напрямками:

– Економічна кооперація без галузевої специфіки та

– Економічна кооперація з галузевою специфікою:

 1. Економічна кооперація у сфері енергоефективності в промисловості
 2. Економічна кооперація у сфері енергоефективності у будівництві і санації будівель і споруд
 3. Економічна кооперація у сфері поновлюваних джерел енергії
 4. Економічна кооперація у секторі охорони здоров’я
 5. Економічна кооперація в аграрному секторі

Цільовою групою для стажування у Німеччині є молоді керівники середньої і вищої ланки та менеджери зі складу кадрового резерву українських бізнес-структур, що планують зовнішньоекономічну діяльність.

Вимоги до кандидатів:

 • наявність вищої освіти;
 • досвід роботи в сфері економіки та підприємництва щонайменше 1 рік;
 • добре знання англійської мови;
 • вік не старший за 45 років.

Конкурсний відбір в групу стажерів:

Для участі у стажуванні кандидат має пройти співбесіду з членами німецько-української відбіркової комісії, до складу якої входять представники GIZ.

Про час та місце проведення конкурсного відбору кандидатів повідомляється.

Для проходження співбесіди кандидати мають заздалегідь подати наступні документи:

 • Анкету кандидата;
 • Рекомендацію керівника;
 • Проектне завдання;
 • За можливістю – список німецьких фірм, з якими стажер хотів би встановити контакти під час стажування;
 • За можливістю – матеріали (буклети, флайери, фотокартки, візитні картки, зразки продукції тощо) для презентації свого підприємства перед німецькими компаніями.

Співбесіда проводиться мовою стажування.

Посилання: http://www.inwent.org.ua/ukrini/index.html

Стажування за програмою «SABIT»

Програма SABIT була розроблена в 1990 р Міжнародної Адміністрацією Торгівлі в Міністерстві Торгівлі США у Вашингтоні. Мета програми — сприяння економічній реструктуризації країн СНД — Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, України та Узбекистану. SABIT проводить стажування менеджерів середньої та вищої ланки, вчених і інженерів країн СНД в малих, середніх і великих американських компаніях і недержавних організаціях.

Під час стажування велика увага надається спеціалізованій галузевій підготовці, вивченню концепцій західного менеджменту і принципів функціонування ринкової економіки, що необхідно для підтримки економічного розвитку і залучення зарубіжних інвестицій в країни СНД. SABIT також надає унікальну можливість як американським компаніям, які беруть участь в проведенні програми стажування, так і стажистам з СНД встановити і підтримувати подальші ділові відносини, які є запорукою успішної діяльності на світовому ринку. Стажери повертаються додому з практичною підготовкою, необхідної для прийняття рішень щодо реструктуризації їх підприємств і трансформації економіки в сучасну, ефективну систему, орієнтовану на розвиток приватного сектора. У американських компаній, що беруть участь в проведенні програми стажування, з’являється можливість встановити контакти з представниками з СНД, ознайомити потенційних ділових партнерів або покупців зі своєю продукцією і послугами, і розширити свою експортну і інвестиційну діяльність. SABIT також підвищує конкурентоспроможність американських компаній, сприяючи розвитку взаємовигідних ділових відносин з підготовленими кадрами, більш розташованими до встановлення ділових відносин з США.

Дедлайн — 01.07.2016

Посилання: http://www.science-community.org/ru/node/168665

 

Програма “МОЛОДЬ ЗМІНИТЬ УКРАЇНУ” – 2016

«Молодь змінить Україну» – це ключова довгострокова програма Фонду Богдана Гаврилишина, заснована у 2012 році. Програма спрямована на підтримку активної, професійної, патріотичної молоді, яка формує критичну масу людей, здатних трансформувати Україну в майбутньому. Місія програми – не лише вивчити рецепти успіху передових європейських країн, а також сприяти ефективному втіленню цих знань в Україні. У 2014 році Фонд створив Асоціацію учасників програми “Молодь змінить Україну”, яка на сьогодні налічує вже близько 500 людей.

Етапи програми:

 • Створення команди.
 • Вивчення досвіду однієї з запропонованих країн.
 • Звітування, вступ до Асоціація учасників програми «Молодь змінить Україну».
 • Залежно від спеціалізації, практика в різних гілках влади.
 • Робота у виконавчій чи законодавчій владі місцевого рівня.
 • Участь в парламентських виборах або робота у виконавчих органах влади національного рівня.

В межах програми учасники комплексно вивчають досвід однієї з трьох європейських країн (Австрія, Німеччина, Польща) у всіх сферах життя: політичній, соціальній, економічній і екологічній.

Для участі у програмі потрібно:

 • сформувати команду з 6-7 представників різних спеціальностей, включаючи політолога, юриста, економіста, соціолога та культурного антрополога.
 • обрати одну з шести країн дослідження, підготувати проект її комплексного вивчення, причому кожен учасник групи обирає окрему сферу дослідження;
 • обґрунтувати доцільність вивчення обраних сфер та запропонувати способи застосування набутого досвіду для трансформації України;
 • подати аплікаційну заявку, резюме та мотиваційного листа від кожного учасника групи (згідно з вимогами Програми) на адресу info@bhfoundation.com.ua. В темі листа обов’язково зазначайте Application 2016. Дедлайн подачі документів: 21 серпня 2016 року.

Вимоги до учасників:

 • Вік 20-35 років
 • Активність в громадському та політичному житті, підтверджена прикладами втілених проектів;
 • Компетенція в одній з чотирьох сфер: політичній, економічній, соціальній чи екологічній;
 • Вільне володіння англійською мовою.

Посилання: http://www.science-community.org/ru/node/168902

 

Міжнародна парламентська Стипендія (IPS) 2017

Німецький Бундестаґ разом з Вільним університетом Берліна, Гумбольдтським університетом Берліна, а також Технічним університетом Берліна щороку надають 120 стипендій для молодих випускників вищих навчальних закладів, представників 41 нації.

У 2017 році в рамках Міжнародної парламентської  стипендії молоді українці також отримають можливість пройти стажування в Німецькому Бундестазі, яке триватиме п’ять місяців.

Міжнародна парламентська стипендія є ініціативою міжнародної співпраці парламентів різних країн. Програма розрахована на претендентів віком до 30 років, що цікавляться політикою і прагнуть реалізувати себе у публічній сфері (парламент, уряд, партії, медіа, вищі навчальні заклади, спілки). Передумовами участі серед іншого є завершена вища освіта та дуже добре володіння німецькою мовою.

Стипендіати Бундестагу перебуватимуть у Німеччині з 1 березня по 31 липня 2017 року.  Стипендія включає щомісячну грошову допомогу в розмірі 500 євро, безкоштовне проживання в Берліні, а також страхування  на випадок хвороби, від нещасного випадку та страхування цивільної відповідальності. Окрім того будуть відшкодовані кошти на поїздку до та з Берліна.

Кінцевий термін подання заявок на участь у програмі — 30 червня 2016 року.

Посилання: http://www.kiew.diplo.de/Vertretung/kiew/uk/07/jaehrliche__Stipendien/IPS.html