1

1

Актуальна інформація!

giz

Увага для підприємців переробників сільского господарства та виробників продуктів харчування:

для тих, хто хоче та потребує встановлення ділових контактів з Німеччинию є унікальний шанс потрапити у групу програми Fit for Partnership with Germany формату «загальна кооперація», заїзд якої відбудеться вже у БЕРЕЗНІ.

Робоча мова — англійська! Співбесіда для кандидатів відбудеться в онлайн форматі.

Прийом анкет за адресою: merkulova2727@gmail.com

Детальніше про Програму: https://ukraine.managerprogramm.de/

Як стати учасником Програми: https://is.gd/BhfvEq

У разі виникнення запитань звертайтесь до — представників Партнерської платформи у Харківській області — Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва, тел.38 057 757 42 20

або до Програмного бюро в Києві: 38 044 228 42 53

Зміни у податковому законодавстві для підприємців

IMG_2133

Пропонуємо ознайомитися із запитаннями, які надходили під час сеансу «Гаряча лінія» та відповідями на них.

1. Я підприємець на другій групі єдиного податку. Яку суму податку мені необхідно сплачувати в 2019 році?
Відповідь: Ставки єдиного податку для другої групи залежать від мінімальної заробітної плати, що діє на 1 січня звітного року, та протягом року не змінюються. Ставки затверджується рішеннями місцевих рад. Згідно з нормами Податкового кодексу України ставка для цієї категорії платників єдиного податку визначається у розмірі до 20 % від мінімальної заробітної плати. Тобто, у 2019 році її максимальний розмір становитиме 4173,00 грн. * 20%: до 834,6 грн.
В м.Харкові Рішенням Харківської міської ради затверджена ставка єдиного податку у розмірі 10 % від мінімальної зарплати, тобто 417,3 грн.
Крім того, нагадую, що Вам необхідно сплачувати єдиний внесок за себе, мінімальний розмір якого становить 918,06 грн.

2. Я підприємець на загальній системі оподаткування. Займаюсь оптовою торгівлею. В 2018 році отримав у спадщину квартиру від тітки. Як правильно задекларувати мій дохід за 2018 рік? Чи потрібно окремо декларувати спадщину?

Відповідь: Відповідно до норм Податкового кодексу України, у річній податковій декларації фізичної особи – підприємця поряд з доходами від підприємницької діяльності відображаються також інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи. Відповідно остаточний розрахунок суми податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб здійснюється з суми загального річного оподатковуваного доходу за звітний податковий рік.
Нагадаю, що підприємці на загальній системі оподаткування подають декларацію про майновий стан і доходи протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Таким чином, Вам необхідно подати декларацію за 2018 рік до 9 лютого цього року, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи, зокрема відомості про спадщину.

3. Маю на меті здійснення підприємницької діяльності, але мені сказали, що необхідно сплачувати щомісячно 918,06 грн. незалежно від того, отримую я доходи чи ні. Що це за сума і як вона розраховується?

Відповідь: Це сума єдиного соціального внеску. Згідно з нормами законодавства у разі, якщо фізичними особами – підприємцями не отримано дохід в окремому місяці, такі платники зобов’язані визначити базу нарахування єдиного внеску, але не менше мінімального страхового внеску. Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця. У 2019 році розмір мінімального соціального внеску розраховується наступник чином:
Мінімальна заробітна плата (4 173 грн.) * 22%.
Слід зауважити, що від сплати цього внеску залежить Ваш страховий стаж, необхідний для нарахування Вам пенсії у майбутньому.

4. Скажіть, що змінилось для платників єдиного податку на першій групі у 2019 році?
Відповідь: У зв’язку з тим, що з 1 січня 2019 року змінився розмір прожиткового мінімуму, у 2019 році ставка єдиного податку першої групи становитиме 192,10 грн.(1 921 грн х 10%)).
Нагадаю, що ставка єдиного податку для першої групи встановлюється рішеннями місцевих рад у розмірі 10% від прожиткового мінімуму.
Крім того, щомісячно Ви повинні сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Мінімальний розмір ЄСВ у 2019 році – 918,06 грн.

5. Чи потрібно подавати декларацію підприємцю на загальній системі, якщо протягом 2018 року доходів від підприємницької діяльності не отримував?

Відповідь: Якщо у фізична особа – підприємець у минулому році не отримав доходи від підприємницької діяльності, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ, обов’язок щодо подання податкової декларації у такої особи відсутній. Але у разі отримання підприємцем інших доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню, такі доходи потрібно відобразити у декларації про майновий стан і доходи та надати її до 9 лютого до Центру обслуговування платників за місцем реєстрації підприємницької діяльності. Зокрема обов’язковому декларуванню підлягає спадщина, отримана не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення, іноземні доходи, інвестиційний прибуток тощо.

6. Який граничний термін сплати ЄСВ за себе ФОП – платниками єдиного податку (19 чи 20 число місяця, що настає за звітним кварталом)?
Відповідь: Граничний термін сплати єдиного внеску за себе фізичними особами — підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
У разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим.
7. Чи змінились у новому році умови перебування на спрощеній системі оподаткування?
Відповідь: Ні, умови перебування на спрощеній системі оподаткування не змінилися. Вони передбачені статтею 291 Податкового кодексу України.
8. Який максимальний розмір єдиного соціального внеску у 2019 році?
Відповідь: З 2018 року максимальна величина бази нарахування ЄСВ дорівнює 15 розмірам мінімальної заробітної плати. З 01.01.2019 року це 62595 грн. (4173грн. *15). Таким чином максимальний страховий внесок у 2019 році – 13770,90 грн.
9. Хочу у цьому році придбати нове авто. Чув, що є зміни в оподаткуванні. Хто сплачуватиме податок на авто?
Відповідь: Згідно з нормами Податкового кодексу об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
З 01.01.2019 року Законом «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлена мінімальна заробітна плата 4173 грн. Таким чином у 2019 році транспортний податок потрібно буде сплатити якщо з року випуску Вашого авто минуло не більше 5 років та його середньоринкова вартість перевищила 1 мільйон 564 тисячі 875 гривень.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.
Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

Шановні друзі та колеги!

27-640x350

Прийміть щирі вітання з прийдешніми святами від колективу Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва!

Дякуємо всім, хто був з нами впродовж всього року. Спасибі за вашу допомогу, увагу та небайдужість!
Сподіваємось на зустрічі у Новому році.

Бажаємо, щоб Новий рік приніс не тільки щастя, але і впевненість у завтрашньому дні, щоб кожне ранок починався з відчуття радості і задоволення! Нехай вас переповнює жага до нових звершень, енергія та щира радість від життя, яка сама по собі є безцінним даром!

З Новим Роком!

46849215_1986161904799789_1338044847151382528_n

Харківський регіональний фонд спільно з постійним партнером Головним управлінням ДСНСУ у Харківській області 26 листопада 2018 року провели заключний у поточному році інформаційно-консультаційний семінар для суб’єктів господарювання Харківщини.
Під час семінару представники Головного управління ДСНСУ у Харківській області приділили увагу законодавчим змінам в частині нововведень у присвоєні ступеня ризику суб’єктам господарювання та виборі критеріїв його оцінки. Крім цього, зроблено акцент на новому порядку подання декларацій.
Також на заході був присутній керівник сектору Державної регуляторної служби у Харківській області, який проінформував присутніх про роботу спеціального веб-ресурсу «Інспекційний портал» https://inspections.gov.ua/ , де сконцентрована уся можлива інформація щодо перевірок та їх результатів.
Присутні мали безпосередньо можливість задавати питання та отримувати відповіді.
За словами директора ХРФПП Ксенії Меркулової, заходи подібного формату набувають особливої актуальності, оскільки закінчив дію мораторій на проведення перевірок. Наша задача донести до суб’єктів господарювання максимально повну та актуальні інформацію та сприяти інтерактивному спілкуванню між перевіряючими органами та підприємцями.

Продовжуємо спільну роботу з партнерами з ГУ ДФСУ у Харківській області

Директор Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва зустрілась з фахівцями відділів IMG_5520взаємодії з громадськістю та комунікації із ЗМІ управління організації роботи ГУ ДФС у Харківській області. Метою зустрічі була розробка шляхів співпраці та плану спільних заходів, направлених на сприяння ведення бізнесу.  Зустріч відбулась за сприяння Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації.

Під час заходу присутні дійшли згоди, що і надалі залишаються найбільш гострими та потребують особливої уваги питання легалізації трудових відносин, виплати гідної заробітної плати найманим працівникам та погашення податкового боргу, зокрема фізичними особами – підприємцями.

Податківці розповіли про новації в оподаткуванні та про екпериментальний проект ДФС України e-Receipt. Повідомили про електронні сервіси, які можуть отримати суб’єкти господарювання в Електронному кабінеті платника на веб-порталі Державної фіскальної служби. Ці та інші актуальні питання  запропоновано у подальшому включати до порядку денного спільних заходів з платниками податків у поточному році. Також обговорили план організації виїзних зустрічей з підприємцями області, які заплоновані на жовтень цього року.

Сплата податку на нерухомість та транспортного податку в 2018 році

IMG_4474

13 липня 2018 року відбулась Інтернет-конференція на тему: «Сплата податку на нерухомість та транспортного податку в 2018 році», яка проходила у текстовому режимі на сайті http://www.kharkiv.biz.ua/
Під час заходу запрошений експерт Чуб Яна Михайлівна відповіла на 7 найбільш актуальних питань від користувачів сайту.
Усі питання та відповіді було розміщено у спеціальній рубриці «Інтернет-конференції» на нашому сайті, з якими ви можете ознайомитись за цим посиланням http://www.kharkiv.biz.ua/internet-konferentsii/

До уваги підприємців – конкурс на отримання мікрокредиту продовжено!

22016522_1401836013262899_180911244_n

Інформуємо, що ХРФПП спільно з Департаментом економіки і міжнародних відносин ХОДА прийнято рішення про продовження до 31 серпня 2018 року  конкурсу для отримання безвідсоткового мікрокредиту за рахунок коштів обласного бюджету в розмірі від 50 до 75 тис. грн строком до 1 року, від 75 до 200 тис. грн – строком до 2 років.

Більш детально з умовами конкурсу Ви можете ознайомитись на сайті ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ФОНДУ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА за посиланням http://www.kharkiv.biz.ua/kreditovanie-predpriyatij/

Шановні підприємці, у Вас ще є можливість до 31 серпня 2018 року подати свою заявку до ХРФПП за адресою: м. Харків, площа Свободи 5, Держпром, 1 під’їзд, 5 поверх, к. 19-21.

Довідки за телефоном: 757-42-32.

Зустріч з підприємцями м. Куп’янськ та Куп’янського району

35247751_1749108618505120_2196489851912585216_n

Добігла до свого екватору інформаційно-консультаційна робота серед суб’єктів господарювання районів Харківської області. На цей раз 12 червня проведено зустріч з підприємцями м. Куп’янськ та Куп’янського району.
Даний захід виявив неабияку зацікавленість серед місцевих представників малого та середнього бізнесу, а також представників райдержадміністрації та виконавчого комітету міської ради.
Під час семінару підприємців ознайомили з можливостями для розвитку бізнесу за рахунок міжнародної технічної допомоги, фінансово-кредитних та грантових програм підтримки сектору МСБ. Зокрема учасників поінформували про умови участі у проекті «Новий відлік» та надали детальну інформацію щодо можливості отримання пільгового безвідсоткового кредитування за рахунок коштів обласного бюджету.
Крім цього, присутні дуже активно задавали питання стосовно легалізації трудових відносин, сімейного бізнесу, бухгалтерського обліку та оформлення звітності.
Як показує практика, проведення подібних тематичних заходів , особливо у віддалених районах та містах області, безумовно призводить позитивний вплив на розвиток мікро та малого бізнесу, оскільки дає можливість підприємцям «тримати руку на пульсі» в умовах сьогодення та мотивує використовувати можливості фінансової допомоги для власного розвитку.

Зустрічь з представниками бізнесу у Вовчанському районі

33387582_1730026673746648_1240901976930123776_n