Інтернет-конференції

IMG_7718

2 жовтня 2018 року з 11.00 до 12.00  відбудеться Інтернет – конференція.

Тема: «Легалізація трудових відносин та заробітної плати».

Інтернет-майданчик — сайт Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва (http://www.kharkiv.biz.ua/internet-konferentsii/ ).

На запитання відповідатиме – В.о. начальника відділу комунікацій із інститутами громадянського суспільства та бізнес-середовищем.

Надсилайте свої запитання на електронну адресу ХРФПП economist@kharkiv.biz.ua  або телефонуйте 757-42-20

Усі питання будуть проходити попередню модерацію!!!

 

Питання 1. Скажіть, як повинні бути легалізовані трудові відносини (Олег)?

Відповідь 1: Згідно зі статтею 21 Кодексу законів про працю України , підставою  виникнення трудових відносин є укладання трудового  договору — угоди між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Відповідно до норм трудового законодавства, працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення органу фіскальної служби.

Оформлюючи нового працівника на роботу, суб’єкту господарювання необхідно:

— укласти в письмовій формі трудовий договір;

— оформити наказ про прийняття на роботу;

— повідомити орган ДФС про прийняття працівника на роботу (форма повідомлення згідно постанови КМУ від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу»).

Питання 2: Яким чином можна подати повідомлення про прийняття працівника на роботу?

Відповідь 2: Повідомлення подається до контролюючого органу:

  • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом із копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більш ніж із п’ятьма особами.

Питання 3: А что будет предпринимателю за неофициальное оформление своих работников Андрей?

Відповідь 3: Відповідно до статті 265 КЗпП України, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та податків юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу — у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

В 2018 році ця сума складає 111690 грн.

Питання 4: Доброго дня! Як на сьогодні оподатковується  заробітна плата Олена Михайлівна? 

Відповідь 4: Відповідно до п.164.6 ст.164 ПКУ під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму страхових внесків, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Згідно з п.167.1 ст.167 ПКУ із суми заробітної плати утримується податок на доходи у розмірі 18 відсотків.

Також тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, утримується військовий збір у розмірі 1,5 відсотки.

Крім того, на суми нарахованої заробітної плати нараховується єдиний соціальний внесок у розмірі 22%.

Питання 5: Слышала, что гос. органы будут проверять наемных работников. Сейчас уже проводятся такие проверки Юлия?

Відповідь 5:  Тіньовий ринок праці — це проблема  загальнодержавна. Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 № 649-р, наразі органами виконавчої влади проводиться спільна інформаційно – роз’яснювальна  кампанія.

У ній задіяні:

Державна фіскальна служба, Державна служба з питань праці, Пенсійний фонд, Національна поліція, а також органи місцевого самоврядування.

Головне завдання — роз’яснити роботодавцям неприпустимість використання найманої праці без офіційного оформлення.

А з 5 жовтня вже будуть проводитись спільні комплексні заходи.

Питання 6: Я фізична особа-підприємець працюю у іншого ФОПа. Чи повинен мій роботодавець утримувати та перераховувати до бюджету податок з доходу з моєї  заробітної плати (Юрій)?

Відповідь 6: Пунктом 177.8. ПКУ звільнено  суб’єктів господарювання  від обов’язку  утримувати податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності.

Однак це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.

Питання 7: А навіщо потрібно мати офіційну роботу (Сергій)?

Відповідь 7: Громадяни, які дають згоду працювати на умовах неофіційних трудових відносин, втрачають право на соціальну захищеність. Мова йде не тільки про пенсії (до розмірів виплат яких, багато хто ставиться зі скептицизмом, через досить довгий часовий інтервал), а й про виплати лікарняних, допомоги в фонді зайнятості, отримання податкової знижки. Тобто ті соціальні гарантії, які забезпечуються державою вже сьогодні (для сумлінних громадян).

Але є і зворотна сторона. Ті, хто отримує зарплату в «конвертах» незаконно претендують на соціальні виплати — субсидії, матеріальну допомогу та інші пільги. І це теж важливо враховувати, адже  виплачуються вони з бюджету, за рахунок добропорядних платників податків.

Небезпека тіньового ринку праці і нелегальних доходів полягає, також, в тому, що бюджети місцевих громад недоотримують колосальні суми податку на доходи фізичних осіб. Податку, який є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів. За ці гроші забезпечується утримання дитячих садків, шкіл та лікарень, ремонт доріг і будинків, інфраструктура, проводяться культурні заходи.

Питання 8: Чи виявляли ви раніше неоформлених працівників? Є якісь результати?

Відповідь 8: Так, органами фіскальної служби, в рамках чинного законодавства, проводяться відповідні заходи, направлені на детінізацію ринку праці.

По — перше, це аналітична робота. Вона включає моніторинг розмірів заробітної плати, зазначених рекрутинговими агентствами, іншими джерелами інформації, фактичних розмірів заробітної плати. Відстежується рівень заробітних плат в порівнянні з валовими доходами суб’єктів господарювання. І так далі.

Під час проведення перевірок проводиться опитування найманих працівників, в тому числі звільнених.

В цьому році нами вже виявлено і «легалізовано» 2127 громадянин.

Це в 5 разів більше, ніж в минулому році.

В результаті проведеної роботи до бюджету додатково надійшло понад 2,6 млн. грн. податків і зборів. Тоді, як у минулому році за аналогічний період надійшло лише 342,3 тис. грн.. податків і зборів з виплачених доходів легалізованим найманим робітникам.

Робота по легалізації трудових відносин набирає обертів.

Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва висловлює вдячність В’ячеславу Юрійовичу  за участь у проведені Інтернет-конференції та всім відвідувачам сайту, за активну роботу! Сподіваємось у подальшому на плідну співпрацю! Бажаємо гарного дня!!!

Станьте первым комментатором!

resume writing companies essays for sale online custom essay writer writing lab reports online essay summary and response essay urgent essay analytical essay conclusion blog writing service custom essay order order essay writing a good college essay best essay writing services research paper format paper masters essay writer helper